اسد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه می‌گوید دمشق باید کار تدوین قانون اساسی جدید سوریه را آغاز کند.

درگیری شدید در روزهای اخیر میان حامیان و مخالفان مسلح بشار اسد در جنوب سوریه ده ها کشته بر جای گذاشته است.

با استناد به ویدئویی که از سوی منابع کرد در اختیار رسانه ها قرار گرفته است می توان گفت که شبه نظامیان کرد در شمال شرقی سوریه برای اولین بار پس از آغاز جنگ داخلی در این کشور، ائتلاف خود با نظامیان تحت امر بشار اسد را شکسته اند.

هدف اصلی از این ائتلاف مبارزه با جنگجویان داعش عنوان شده بود. در این ویدئو نبرد و درگیری شدیدی را بین شبه نظامیان کرد و نظامیان دولت سوریه مشاهده می کنیم.

این موضوع می تواند خبر خوبی برای گروه داعش باشد که تمرکز اصلیش در شرق سوریه است و به ادعای این گروه شهر رقه، پایتخت دولت اسلامی عراق و شام می باشد.

خبرگزاری ای بی سی نوشت: جان کری وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با استفان دو میستورا، نماینده سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای بحران سوریه ، در ژنو ملاقات کرد و اطمینان خاطر داد که حل بحران سوریه هنوز برای آمریکا اولویت دارد. در این ملاقات،  آقای کری اظهار امیدواری کرد که تلاش روسیه به حل این بحران ۴ ساله کمک کند. از دو هفته قبل اعلام شد روسیه می خواهد دو طرف اختلاف سوریه را دور یک میز جمع کند. طرح روسیه این است که ابتدا مخالفان داخل و خارج از کشور  با یکدیگر به گفتگو بنشینند و سپس مخالفان یک طرف میز و نمایندگان دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در طرف دیگر به مذاکره بپردازند.