ادلیب

دست کم ۴۳ نفر  از تروریست ها در جریان شش حملۀ هوایی در مرکز شهر ادلیب کشته شده اند. گفته می شود این بمباران ها توسط جنگنده های روسی صورت گرفته است.

شهر ادلیب توسط گروههای مخالف دولت سوریه از جمله جبهۀ النصره کنترل می شود که یک گروه سلفی به شمار می آید. به تازگی و در پی توافق میان دولت سوریه و گروههای مسلح در حمص، این گروهها با خروج از این شهر به منطقه ادلیب در شمال سوریه منتقل شده اند. این استان یکی از اهداف حملات هوایی ارتش سوریه و جنگنده های روسی در این کشور است.

با وجود مخالفت آمریکا و دیگر هم پیمانان این کشور، ارتش روسیه حملات خود در شمال سوریه را تشدید کرد. ارتش روسیه می گوید که چند مرکز فرماندهی داعش و چند انبار مهمات این گروه را هدف قرار داده است.

افراطگرایان گروه "جبهه النصره" و چند گروه شبه نظامی دیگر سوریه که روز شنبه شهر ادلیب در شمال غربی این کشور را به تصرف خود در آورده، این شهر را پایتخت خود اعلام کردند. نیروهای ارتش سوریه پس از پنج روز نبرد شدید با تروریست ها، از این شهر عقب نشینی کردند.

شهر ادلیب که در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده است، محل سکونت بیش از صد هزار نفر از مردم سوریه است و شهری دارای اهمیت استراتژیک محسوب می شود. ادلیب دومین مرکز استانی پس از شهر رقه است که به صورت کامل به اشغال گروه های تروریستی در آمده است.

منبع خبر: Wall Street Journal

لینک منبع خبر: