ائتلاف ضد داعش

ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی همکاری با ارتش لبنان در برخورد با افراط گرایی در منطقه است. یک مقام ارشد نظامی صهیونیستی با اشاره به ائتلاف ضد داعش اذعان داشته در صورت داشتن دشمن مشترک یافتن زمینه مناسب برای همکاری بسیار آسان است. با توجه به نقش ارتش لبنان می توان همکاری همزمان بدون درگیری و برخورد قوای طرفین داشت. هرچند این پیشنهاد بسیار بعید به نظر می رسد و همکاری با رژیم صهیونیستی در لبنان گناه شمرده می شود.

منبع خبر: ibtimes

لینک منبع خبر:

به گفته «برت مک گرک» نماینده ویژه دولت اوباما در امور مقابله با داعش، بسیاری از 60 کشور حاضر در ائتلاف علیه داعش تنها برای مقابله با تروریسم متحد شده اند و در خصوص راهبرد هدف قرار دادن رژیم بشار اسد اختلاف نظر دارند. این اختلافات با آغاز بمباران های هوایی تشدید یافته به گونه ای که ایالات متحده تنها برای مقابله با داعش عملیات هایی را انجام داده است. این در حالی است که ترکیه و عربستان سعودی بر تغییر رژیم اسد اصرار دارند.البته در این خصوص این مقام اذعان داشت آینده دراز مدت سوریه می بایست بدون بشار اسد باشد چرا که او قطب تروریسم در منطقه است.

یکی از مسئولان بلندپایه ترکیه اعلام کرد سربازان این کشور در شمال عراق در حال آموزش پیشمرگه های کرد هستند و در آینده نیز به آموزش یک یگان از گارد ملی عراق خواهند پرداخت. ترکیه که از اعضای ناتو است و با عراق و سوریه 1200 کیلومتر مرز مشترک دارد از مشارکت پررنگ نظامی در ائتلاف ضدداعش خودداری کرده است چرا که معتقد است حملات هوایی به تنهایی برای برقراری ثبات پایدار کافی نیست.

منبع: Reuters