آموزش

ایالات متحده آمریکا 400 سرباز برای آموزش نیروهای میانه روی مخالف دولت بشار به سوریه ارسال خواهد کرد. مطابق اذعان الیسا اسمیت سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، این آموزش ها در اوایل بهار و در مناطقی از عربستان سعودی، ترکیه و قطر انجام خواهد شد.

اسمیت اطلاعاتی در مورد اینکه چه نوع آموزش هایی به این گروه ها داده خواهد شد، ارائه نکرد ولی گفت که تعداد مربیان بر اساس بار آموزشی، نیازمندی های آموزشی و سایر متغیرها می تواند نوسان داشته باشد.

علاوه بر سوریه، هم اکنون 2100 سرباز آمریکایی در عراق به سر می برند که اوباما ارسال تا 3000 نفر را نیز تایید کرده است.

ترکیه و آمریکا قصد دارند در ماه جاری توافق خود در مورد مسلح ­سازی و آموزش شورشیان سوری میانه رو را نهایی سازند. برنامه آموزش این شورشیان در ماه مارس همزمان با برنامه­ های مشابه در اردن و عربستان کلید خواهد خورد. به گفته یکی از مقامات ارشد ترکیه شمار معدودی سرباز آمریکایی به ترکیه اعزام خواهند شد تا با کمک همکاران ترک خود در سال اول 1500 تا 2000  شورشی سوری را در پایگاهی در شهر «کرسهیر» آموزش دهند.

منبع خبر: Reuters

لینک منبع خبر:

هرچند آمریکا و متحدانش هزاران نفر را برای آموزش ارتش های عراقی و کرد راهی عراق کرده اند، تهران و بغداد یادداشت تفاهمی برای ادامه آموزش واحدهای عراقی امضا نمودند. در دیدار وزرای دفاع، دو کشور توافق کردند تا روابط امنیتی خود را به منظور مقابله با گروه تندروی داعش ارتقا دهند. هم اکنون آمریکا 1500 سرباز در بغداد و اربیل و 350 نفر در پایگاه هوایی الاسد در استان انبار مستقر کرده است تا مقدمات آموزشهای بیشتر در ماه های آتیه را فراهم آورند.

منبع خبر:

defensenews

لینک منبع خبر:

در پايان سال ميلادي2014 ، عمليات نيرو هاي آمريكايي در افغانستان رسما پايان يافت. با اين وجود مقرر شد تعداد 10000 نفر از اين نظاميان براي انجام عمليات «حمايت قاطع» در اين كشور باقي بمانند. اين ماموريت شامل آموزش و مشاوره نيرو هاي محلي مي شود. علاوه بر آن همكاري لجستيكي و جمع آوري اطلاعاتي در راس اين عمليات قرار دارد. قرار است در پايان سال 2015 اين نيرو ها به 5000 تن كاهش يابند.

منبع خبر: NPR News

لینک منبع خبر:

برابر اعلام «خالد العبیدی»، وزیر دفاع عراق، این کشور اولین گروه از نظامیان خود را برای آموزش طی هفته های آینده به اردن اعزام خواهد کرد. در این سخنان که پس از دیدار وی با «ملک عبدالله» پادشاه اردن اعلام شد، در خصوص تامین سلاح و مهمات ارتش عراق توسط کشور عمان نیز گزارش هایی داده شد. در این دیدار که در عمان انجام شد اعلام شد انبار سلاح و مهمات کشور اردن برای عراق باز است و کمبود تسلیحاتی عراق در هفته های گذشته، که منجر به شکست هایی در برابر داعش شده است، جبران خواهد شد.

منبع خبر: Reuters

لینک منبع خبر:

به گفته «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، دولت تركيه آموزش نيرو هاي نظامي مخالف دولت سوريه را قبل از ماه مارس آينده شروع خواهد كرد. گفته مي شود اين اظهارات در پي اعلام حمايت آمريكا از نقش تركيه در راهبرد مقابله با داعش با استفاده از نيروهاي محلي در سوريه و عراق عنوان شده است. گفته مي شود دولت تركيه با حمايت گروه هاي وابسته به ارتش آزاد سوريه قصد تغيير روند شرايط كنوني با محوريت حذف دولت «بشار الاسد» را دارد.

تاریخ خبر: 93/09/29

منبع خبر: Reuters

لینک منبع خبر:

دو فرمانده عالی رتبه که پنج سال قبل مسئول بازگرداندن نیروهای بریتانیا از عراق بودند مجددا مسئول اعزام 200 نفر نیرو به عراق در اول ژانویه سال 2015 به مدت 6 ماه می باشند. این گروه در سه پایگاه در بغداد و همچنین یک پایگاه در اربیل مستقر خواهند شد. وظیفه این گروه آموزش نیروهای عراقی و  پیشمرگه های کرد در پیاده نظام و با تمرکز بر تخریب دستگاه ها و تله های انفجاری عنوان شده است. همچنین واحد تامین این گروه که تعداد آن ذکرنشده است نیز از هنگ چتر بازان اعزام خواهند شد.

منبع خبر: Independent

لینک منبع خبر: