آلمان

Israel Preparing to Buy More Nuclear-Capable Submarines

اسراییل به دنبال خرید دست کم سه زیردریایی با قابلیت هسته ای برای جایگزینی با زیردریایی قدیمی خود است. برخی از زیردریاهای قدیمی از سال 1999 مورد استفاده قرار می گرفته اند.

بنابر گزارش روزنامه اسراییلی معاریو، این کشور به صورت محرمانه به دنبال خرید سه زیردریایی کلاس دلفین از کشور آلمان به قیمت کلی 1.3 میلیارد دلار است. این قرارداد محرمانه افزون بر قرارداد خرید 6 زیردریایی غیر هسته ای است که قرار است اسراییل در سال 2017 از آلمان تحویل بگیرد.

Merkel ally promotes ‘German Islam’ as means to integrate refugees into liberal EU society

وزیر امور مالی آلمان، خواستار ایجاد اسلام آلمانی شد که حاوی اصول رواداری و لیبرالیسم اروپایی باشد تا از طریق آن بتوان پناهندگان مسلمان را در جامعه اروپا ادغام کرد.  

وی در مقاله ای که در روزنامه ولت آم زونتاگ نوشته است، خواستار این امر شده است. به اعتقاد وی، ورود گسترده پناهندگان در سال گذشته، آلمان را مجبور به توجه دوباره به اولویت های اجتماعی کرده است.

ترکیه با انجام حملات جدید بر علیه مواضع داعش در سوریه، منطقه ای را به فاصله 90 کیلومتری از مرز با سوریه از تروریست های داعش پاک کرده است. حملات ترکیه در خاک سوریه که از 10 روز گذشته آغاز شده است به شدت به صورت هشداری برای کشورهای غربی بوده است. ایالات متحده اخیرا در خصوص حمله ترکیه به گروه های کرد ابراز نگرانی کرده بود. آلمان هم پیشتر گفته بود که تمایلی ندارد که بیش از این شاهد حضور ترکیه در جنگ سوریه باشد.

سازمان امنیت آلمان در اتهاماتی بی سابقه جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که پس از توافق هسته ای تاریخی خود با غرب به شدت به دنبال سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی بوده است. در گزارش سازمان مزبور آمده است که جمهوری اسلامی ایران با برقراری ارتباط با برخی شرکت های آلمانی در صدد دریافت تجهیزات مورد استفاده در سلاح های بیولوژیکی، اتمی و شیمیایی بوده است.

 

پی نوشت: به نظر می رسد که اخبار فوق در راستای طرح کلان غرب برای در فشار گذاشتن ج.ا.ایران برای محدودسازی برنامه موشکی باشد.

یکی از مقام های وزارت امورخارجه، با تاکید بر اینکه ایران با قدرت هر چه تمام تر به توسعه برنامه موشکی خود خواهد پرداخت از اظهارات صدراعظم آلمان در این خصوص انتقاد کرد. پیشتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان خطاب به نمایندگان پارلمان این کشور در برلین گفته بود که موشک پرتاب شده توسط ایران در ابتدای امسال نقض قطعنامه اتحادیه اروپا مبنی بر خودداری این کشور نسبت به توسعه برنامه موشک های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای، ظرف 8 سال بوده است.

دولت سوریه آلمان و فرانسه را به دخالت آشکار در امور این کشور متهم کرده و حضور نیروهای ویژه این دو کشور در خاک خود را محکوم نموده است. وزارت دفاع آلمان بلافاصله پس از این اتهام با انتشار بیانیه ای، حضور ارتش خود در خاک سوریه را تکذیب نمود.

آلمان به دنبال ایجاد «منطقه ای امن» برای پناهجویان سوری است. ظاهرا نگهداری آنها در خاک سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه راه حل مناسبی برای آنکارا و بروکسل است تا دست کم دو میلیون و هفتصد هزار پناهجوی سوری را در خارج از اروپا و ترکیه اسکان دهند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که به همراه هیاتی از مقام های اتحاديه اروپا (از جمله دونالد توسک رئیس شورای اروپا، فرانس تیمرمنز معاون کمیسیون اروپا) به ترکیه سفر کرده در شهر مرزی «غازی عین تاپ» با احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در پایتخت غیر رسمی خود، شهر رقه، اقدام به طراحی چندین عملیات تروریستی علیه این کشور نموده و چند بار برای فرستادن تیم­های تروریستی به ایران تلاش نموده است. وی ضمن ابراز این این سخنان در مصاحبه تلویزیونی با شبکه لبنانی المیادین، افزود: اگر ایران با تروریسم در سوریه و عراق نمی­جنگید، می­بایست این کار را در درون قلمروی خود انجام می­داد؛ از این­رو تداوم نقش­آفرینی ایران در سوریه و عراق در راستای منافع ملی این کشور است.

بنابر اعلام مقامات آلمان فدرال، گروه تروریستی داعش در حال طراحی حملات تروریستی در آلمان، علیه منافع این کشور
می­باشد. البته در حال حاضر اطلاعات دقیقی درباره چند و چون این حملات و یا حمله­ای معین وجود ندارد.

در عین حال، رسانه­های این کشور گزارش دادند که در ساعات آغازین امروز، پلیس آلمان 76 افراط گرا که خود را برای انجام حملات تروریستی آماده می­کردند، بازداشت کرده است.

اداره آگاهی آلمان (BKA) موفق شده به اسناد محرمانه و مهم گروه تروریستی داعش دست یابد. این اسناد حاوی اطلاعاتی گسترده درباره ستیزه‌جویان آلمانی است که با این گروه اسلامگرا در مناطق جنگی همکاری داشته‌اند.

اداره آگاهی آلمان تایید کرده که این اسناد از درون گروه داعش به بیرون درز کرده است. اسناد محرمانه شامل پرسش‌نامه‌هایی است که افراد پیوسته به داعش پس از ورود به سوریه موظف به پر کردن آنها هستند. شبکه اول تلویزیون آلمان گزارش داده است که گروه داعش از جهادگرایان خارجی می‌خواهد که اطلاعات شخصی و تخصص‌های خود را در این پرسش‌نامه درج کنند.

صفحه‌ها