آزاد سازی

برابر اعلام وزارت داخله کشور عراق، نیرو های داوطلب مردمی با همکاری ارتش عراق توانستند پرچم این کشور را در فرودگاه «الضلوعیه» بر افرازند. با شروع عملیات آزاد سای شهر «الضلوعیه» تروریست های داعش اقدام به محاصره این فرودگاه راهبردی کردند. با تلاش های نیرو های وابسته به سازمان بدر و ارتش عراق، تروریست های داعش این فرودگاه نظامی را ترک کرده و به سمت تکریت متواری شدند.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

برابر گزارشات، نیرو های امنیتی عراق در معیت نظامیان شیعه و با کمک بمباران های هوایی اطراف منطقه «الضلوعیه»،  توانستند از چند جبهه وارد این شهر شوند و به صورت گسترده در شهر پیشروی کنند. شهر «الضلوعیه» که خواستگاه قبایل سنی «الجبوری» می باشد مدت زیادی است که در حال نبرد با داعش می باشد. گفته می شود این عملیات در ادامه درگیری های روز های گذشته در مناطق «یثرب»، «البلد»، و «تل الذهب» صورت گرفته است که منجر به آزاد سازی مناطق وسیعی در 90 کیلومتری شمال بغداد در استان «صلاح الدین» شده است.

منبع خبر: Xin Hua Net News

لینک منبع خبر:

برابر اعلام وزارت دفاع کشور عراق، نیرو های امنیتی در عملیاتی در استان «الانبار» قادر به آزاد سازی شهر «جوانا» شدند. این شهر در نزدیکی منطقه البغدادی در غرب استان «الانبار» قرار دارد. در این عملیات لشکر هفتم ارتش عراق با همکاری قبایل عرب و نیرو های امنیتی توانستند بیش از 23 تروریست داعش را به هلاکت برسانند و تعدادی سلاح و خودرو را منهدم نمایند.

منبع خبر: Iraqi News

لینک منبع خبر:

به گزارش پنتاگون، راهبرد طراحی شده برای آزاد سازی شهر موصل از ابتدای ماه ژانویه عملیاتی خواهد شد. پیش از این، در خصوص برنامه زمان بندی عملیات اختلافاتی وجود داشت، ولی با آغاز عملیات های گروه های عراقی در اطراف این شهر، تمام واحد های نظامی در حال آماده سازی توان رزمی خود برای آغاز عملیات می باشند. در این طرح آمده است، پیشمرگه های کرد از غرب و نیرو های امنیتی عراق از جنوب وارد عملیات خواهند شد. لازم به ذکر است دومین والی شهر موصل که تنها 25 روز در این سمت بود در بمباران های چند روز گذشته کشته شده است.

منبع خبر: Tele Sur

لینک منبع خبر: