، سپاه پاسداران

سرلشگر محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از شرایط پس از برجام و آن‌چه وی "تلاش دشمن برای انحراف افکار عمومی و نفوذ" در ایران خواند به عنوان "فتنه چهارم" نام برد.

سرتیپ دوم رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته این کشور نیروهای "مستشاری" خود در سوریه را افزایش داده است.

سردار شریف در این باره گفته است: «در پی دور جدید تحولات میدانی در مناطق مختلف سوریه و پیروزی اخیر جبهه مقاومت اسلامی در مقابله با گروه‌های تروریستی تکفیری، متناسب با نیازها، شاهد افزایش نیروهای مستشاری ایران در این کشور هستیم.» این مقام سپاه در ادامه سخنانش از شهادت چهار تن از اعضای سپاه پاسداران در سوریه در روزهای اخیر خبر داد. نام‌های این افراد صدرزاده، مصطفوی، باقری و کریمی اعلام شده است.

واشینگتن پست نوشت: سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در برنامه تلویزیونی "نگاه یک" در شبکه اول تلویزیون ایران درباره بازدید از مراکز نظامی ایران گفت: «هرکس از این حرفها [بازدید از مراکز نظامی ایران] بزند، جواب آن را با سرب داغ خواهیم داد.» وی که به مناسبت ۲۹ فروردین، "روز ارتش"، سخن می‌گفت، تاکید کرد که جمهوری اسلامی حتی اجازه فکر کردن به موضوع بازدید از مراکز نظامی ‌اش را هم نخواهد داد. به گفته او، کشورهای غربی "حتی در رویاهایشان این اجازه را نخواهند داشت که از عادی ترین اماکن نظامی ما بازدید کنند".