پژوهش

عنوان فارسی: مدیریت منابع انسانی

عنوان لاتین:HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

برای مشاهده ترجمه کتاب مدیریت منابع انسانی کلیک کنید

یک منبع مطلع اطلاع داد روسیه در حال طراحی موشک فضایی جدید به نام "فونیکس" برای جایگزینی موشک "سایوز" است.

به گزارش خبرگزاری "اسپوتنیک" ، شرکت "روس کوسموس" روسیه قصد دارد در سال 2018 میلادی طراحی و ساخت این موشک کلاس متوسط را آغاز کند.

به گفته این منبع، قرار است در سال های 2016 و 2017 اسناد و مدارک فنی این پروژه تهیه و در سال 2018 کارهای مهندسی و آزمایشی آغاز شود.

بنا بر اعلام "مؤسسه پژوهش صلح جهانی استکهلم" (SIPRI) هزینه‌ های تسلیحاتی جهان در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۸/ ۱ هزار میلیارد دلار بوده است. این عدد نسبت به سال ۲۰۱۳ حدود ۴/ ۰ درصد کاهش نشان می‌دهد. این مؤسسه هر سال هزینه ‌های تسلیحاتی جهان را بررسی و گزارشی از تغییرات آن منتشر می‌کند. گزارش سال ۲۰۱۴ روز دوشنبه (۱۳ آوریل/ ۲۴ فروردین) منتشر شد. کاهش نسبی بودجه دفاعی آمریکا و سیاست ‌های صرفه ‌جویانه بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا دلیل اصلی کاهش هزینه ‌های تسلیحاتی جهان در سال ۲۰۱۴ عنوان شده است. بر این اساس، هزینه ‌های تسلیحاتی در آمریکای لاتین تقریبا ثابت مانده است.

دوشنبه (۱۳ آوریل) ساختمان مرکزی پلیس بین ‌الملل "اینترپل" برای مبارزه با جرایم سایبری در سنگاپور افتتاح شد. اگرچه این واحد پلیس بین ‌المللی اینترپل کار خود را از ۵ سال پیش آغاز کرده بود، اما با افزایش جنگ سایبری و دزدی ‌های اینترنتی، کار اینترپل برای مبارزه با جرایم سایبری جدی‌تر شده است. ساختمان تازه و فعالیت ‌های متمرکز اینترپل برای مبارزه با جرایم سایبری درحالی آغاز می‌شود که همزمان کنفرانسی درباره‌ ی امنیت سایبری با حضور بیش از ۸ هزار شرکت‌کننده از سراسر جهان برگزار می‌شود.

هواپیمای خورشیدی «سولار ایمپالس۲ » در مسقط، پایتخت عمان، فرود آمد و به این ترتیب اولین گام یکی از چالشهای مهم بشری با موفقیت بپایان رسید.

سفر این هواپیمای بزرگ خورشیدی ۱۳ ساعت قبل از ابوظبی امارات عربی متحده آغاز شده است و قرار است خلبان سوئیسی و کمکش دوردنیا را با هواپیمایی که با انرژی خورشیدی کار می کند بزنند.

این هواپیما مسیر بین ابوظبی و عمان را در ۱۳ ساعت و دو دقیقه طی کرد.

منبع خبر: یورونیوز

لینک منبع خبر:

euronews.com/2015/03/09/solar-plane-completes-maiden-leg-of-record-attempt/

ایران قصد دارد در آینده نزدیک رآکتور پلاسمایی برای تبدیل زباله ها به انرژی بسازد. به گزارش خبرگزاری های ایران، مهندس یوسف آرمودلی دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر به همراه اعضای این ستاد از پروژه تبدیل زباله‌های شهری به انرژی با استفاده از فناوری پلاسما که در مراحل نهایی است بازدید کرد. استفاده از فناوری پلاسما برای تبدیل زباله به انرژی بحثی کاملا جدید و نو است و در صورت انجام این طرح ایران جزء کشورهای انگشت شماری که از این سیستم استفاده می‌کنند، قرار خواهد گرفت.

 

 «اهميت فضاي مجازي به اندازه اهميت انقلاب اسلامي است»؛ اين جمله و تعبير راهبردي رهبر حکيم انقلاب اسلامي در تبيين اهميت فضاي مجازي و سايبري، بي شک يکي از اولويتها و ارجحيت هاي مديريت اجرايي و فرهنگي کشور را به روشني بيان مي کند. خطر بي توجهي دولت يازدهم به مديريت عالمانه و هوشمند مسائل مرتبط با فضاي مجازي در کشور که حتي منجر به عدم تشکيل جلسات شوراي عالي فضاي مجازي شده است کمتر از خطر بي توجي دولتمردان به خط قرمزها و راهبردهاي اعلامي رهبري معظم در موضوعاتي نظير «عدم خوش بيني به آمريکا» و «جدي گرفتن اقتصاد مقاومتي» نيست و چه بسا بر اساس استدلالات ذيل از آنها مهمتر و بيشتر است.

رهبر حکيم انقلاب اسلامي در حکم خود به اعضاي شوراي عالي فضاي مجازي که در آخرين روزهاي سال 90 انتشار يافت پيوستي را ضميمه فرموده بودند که هنوز در رسانه ها و به شکل تفصيلي انتشار نيافته است و حاوي نکات راهبردي- عملياتي ويژه اي در اين زمينه بود. اين يادداشت علاوه بر آنکه 13 بند پيوست را بازخواني مي کند به تحليل محتوا و فحواي کلي پيوست ابلاغي پرداخته و تلاش مي کند بخشي از مبادي تئوريک و مقاصد عملياتي آن را واکاوي کند.