دفاعی

 

ترجمه کتاب: Handbook of Workplace Assessment

ترجمه کتاب راهنمای ارزیابی محیط کار

برای نمایش ترجمه کتاب راهنمای ارزیابی محیط کار کلیک کنید

ترجمه کتاب: Human Resource Management and Technological Challenges

ترجمه کتاب مدیریت منابع انسانی و چالش های فناوری

Trump open to ending sanctions on Russia

دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب ایالت متحده، گفته است که آماده است تا تحت شرایط معینی به تحریم­ها علیه روسیه پایان دهد، وی این سخن را در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است.

ترامپ همچنین افزود: « همه چیز قابل مذاکره است».

4,000 ISIS fighters regroup, make new attempt to capture Palmyra

بیش از چهار هزار نیروی داعشی با بهره گیری از ادوات زرهی، چند روزی است که حملات خود را برای بازپس گیری شهر تدمر از دست دولت سوریه آغاز کرده اند.

به گفته ارتش روسیه تروریست های داعش علیرغم تلافات سنگینی که داده اند، مصمم هستند تا این شهر را بازپس بگیرند. نیروی هوایی روسیه به دلیل وجود مناطق مسکونی نمی تواند به خوبی مواضع تروریست هایی که وارد شهر شده اند را بمباران کند.

Aircraft from Russia’s Admiral Kuznetsov heavy carrier begin flights in Syria

به گفته سرگئی آرتامانوف فرمانده ناو هواپیمابر کوزنتسوف، جنگنده های روسی برای حمله به مواضع مورد نظر در خاک سوریه، از این ناو هواپیمابر که به تازگی وارد دریای مدیترانه شده و به نزدیکی  سواحل سوریه رسیده است، استفاده می کنند.

وی در مصاحبه با برنامه تلویزیونی وستی و سوبوتو، افزود که این پروازها از چهار روز پیش آغاز شده و به صورت روزانه عملیات هوایی از این طریق انجام می شود.

Kurdish forces enter town near Mosul as Iraqi troops find mass grave

پیشمرگه های کرد عراقی، که در چند روز گذشته توانستند پس از تبادل اتش سنگین با تروریست های داعش وارد شهر بعشیقه در نزدیکی موصل شوند، اعلام کرده اند که آنها در این شهر یک گور دسته جمعی پیدا کرده اند.

تروریست های داعش در سال 2014 هنگامی که شهر موصل و مناطق اطراف آن را تصرف کردند اقدام به کشتار گسترده غیرنظامیان و نیروهای اسیر عراقی کردند که در این رابطه عکس ها و ویدئوهای غیرقابل انکاری وجود دارد.

Isis forces 1,500 Iraqi families to march to Mosul

به نظر می رسد که هرچه حلقه محاصره داعش در موصل تنگ تر می شود، این گروه تروریستی بیشتر از قبل از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده خواهد کرد. شبه نظامیان داعش پیش از اینکه کنترل حمام العلیل را از دست بدهند، 1500 خانواده عراقی را مجبور کرده اند تا  از آنجا به سمت موصل حرکت کنند.

US-backed fighters advance on ISIS ‘capital’ Raqqa

شبه نظامیان کرد و عرب سوری که مورد حمایت آمریکا هستند، پیشروی خود به سمت رقه را آغاز کرده اند. در همین راستا یک ژنرال ارشد آمریکایی، با همتای ترک خود دیدار کرده است تا برای آینده عملیات در سوریه برنامه ریزی کنند.

Russia’s goal in Syria is to ensure national security – PM Medvedev

دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در مصاحبه با برنامه خبری کانال 2 تلویزیون اسراییل گفت که هدف اصلی روسیه در سوریه، ارتقای امنیت خود از طریق جلوگیری از بازگشت جهادی های روس که در سوریه می جنگند به کشور و جلوگیری از انجام عملیات آنها در خاک روسیه است.

Iraqi troops battle Islamic State inside Mosul

نیروهای عراقی در روز سه شنبه در کناره شرقی شهر موصل با نیروهای داعش درگیر شدند و خود را برای فاز جدیدی از نبرد شهری آغاز کردند.

همچنین نیروهای ضد تروریسم عراق وارد ایستگاه رادیو و تلویزیون موصل شدند. این ایستگاه نخستین ساختمان مهم شهر موصل است که به تصرف نیروهای عراقی در می آید.

به گفته سرتیپ طالب الشقاطی، این نشانه خوبی برای مردم موصل است. زیرا اکنون نبرد برای آزادسازی شهر موصل به شکل موثری آغاز شده است.

صفحه‌ها