اخبار و رویداد های مرکز

مصاحبه کارشناس گروه منابع و اقتصاد دفاع از مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با سرلشکربسیجی سیدحسن فیروزآبادی

در خصوص بهره وری در بخش دفاع؛

در این مصاحبه سردار سرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی، مطالب زیر بیان نمودند:

 ایشان در تعریف بهره وری فرمودند، بهره وری یعنی، کاری کنیم که از امکانات و توان موجود، چندین

برابر بهره ببریم،

در مصاحبه کارشناس گروه منابع و اقتصاد دفاع مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی  با سردار موسوی در خصوص

بهره وری در بخش دفاع و در رابطه با این سئوال، که چگونه می توان بهره وری را درسازمان ارتقاء داد، فرمودند:

 

اگر حوزه فعالیت افراد وسیع شود، استعداد ها بیشتر بروز می کند، یعنی اگر تخصص ها تجمیع و به افراد آموزش لازم در تخصص ها داده شود، می توان از ظرفیت افراد استفاده بهینه را نمود.و لذا این افراد می توانند، چند کار را

در مصاحبه کارشناس گروه منابع اقتصاد دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با امیر آقامحمدی در خصوص

بهره وری در بخش دفاع ایشان در رابطه با محرک ها و پیشران های ارتقاء بهره وری فرمودند؛

 

پیشران و محرک هایی که در ارتقای بهره وری نقش دارند شامل:

 

همایش ملی بهره وری در بخش دفاع توسط مرکزتحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد.

برای نمایش گالری تصاویر کلیک کنید

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، در این همایش که دردانشگاه عالی دفاع ملی برگزارگردید، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی،  سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و  سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد سخنرانی نمودند.

همایش تخصصی و میزگرد علمی«راهکارهای توسعه مدیریت دانش در نیروهای مسلح» توسط «گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی» مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در روز پنج شنبه مورخ 28/11/95 با حضور بیش از 50 نفر از فرماندهان، مدیران، کارشناسان و صاحب نظران لشکری و کشوری در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با مشارکت و همکاری «انجمن علمی مدیریت دانش کشور» برگزار شد.اهداف و محورهای همایش در «میز مدیریت دانش» مرکز به شرح زیر به تصویب رسیده و در پوستر همایش (پیوست) درج گردیده بود.

اهداف همایش:

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، گروه منابع و اقتصاد دفاع مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، همایش ملی بهرهوری در بخش دفاع را روز شنبه  1395/12/16 برگزار می‌نماید.

طبق آخرین خبر از دبیر اجرایی همایش، حضور فرماندهان، مدیران، اساتید، خبرگان و نخبگان لشکری و کشوری زینت‌بخش این همایش خواهد بود.

سومين نشست تخصصي همايش ملي مديريت جهادي و امنيت ملي با عنوان«مديريت جهادي انتظامي در ماموريت تامين امنيت مراسم اربعين» با محوريت تجربه نگاري، مستندسازي روش ها،سبك ها و الگو هاي موفق مديريت جهادي با همكاري و مشاركت  پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا و دبيرخانه همايش در تاريخ 16/10/95 در سالن اجتماعات غدير ستاد  فرماندهي ناجا برگزار گرديد.

 

مراسم معرفی طرح ملي آمايش دفاعي – امنيتي مناطق كويري و بياباني ايران، همزمان با هفته ملي پژوهش و فناوري با حضور امیر حیدری فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و سردار وحيدي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي و مركز تحقيقات راهبردي در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار  شد.

در اين مراسم  سردار وحيدي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي با بيان اينكه در حوزه آمايش سرزميني به منطقه كوير كمتر توجه شده است بر شناخت و بهره گيري از ظرفيت‌هاي بي‌شمار  و پيش بيني آينده‌هاي بلندمدت كوير در آمايش ملي تأكيد كرد.

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران رونمایی شد

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران در نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن‌بازار رونمایی شد.

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران با رویکرد توسعه پایدار عصر روز چهارشنبه 24/09/95 همزمان با هفته پژوهش در غرفه طرح‌های برتر پژوهشی و با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری  در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی شد.

در این مراسم سردار جهانگیر در خصوص این طرح توضیحاتی را ارائه نمودند

 در تاریخ 24/09/95 نشست هم­اندیشی با دعوت "میز سربازی" گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی توسط جناب آقای دکتر محمد سلطانی فر (رئیس محترم موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر و مشاور محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و با حضور جمعی از فرماندهان، مدیران، کارشناسان­ارشد، صاحب­نظران و مدعوین محترم از واحدها و     سازمان­های مختلف ستادکل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر واحدها و سازمان­های

صفحه‌ها