اخبار و رویداد های مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، گروه منابع و اقتصاد دفاع مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی، همایش ملی بهرهوری در بخش دفاع را روز شنبه  1395/12/16 برگزار می‌نماید.

طبق آخرین خبر از دبیر اجرایی همایش، حضور فرماندهان، مدیران، اساتید، خبرگان و نخبگان لشکری و کشوری زینت‌بخش این همایش خواهد بود.

سومين نشست تخصصي همايش ملي مديريت جهادي و امنيت ملي با عنوان«مديريت جهادي انتظامي در ماموريت تامين امنيت مراسم اربعين» با محوريت تجربه نگاري، مستندسازي روش ها،سبك ها و الگو هاي موفق مديريت جهادي با همكاري و مشاركت  پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا و دبيرخانه همايش در تاريخ 16/10/95 در سالن اجتماعات غدير ستاد  فرماندهي ناجا برگزار گرديد.

 

مراسم معرفی طرح ملي آمايش دفاعي – امنيتي مناطق كويري و بياباني ايران، همزمان با هفته ملي پژوهش و فناوري با حضور امیر حیدری فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و سردار وحيدي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي و مركز تحقيقات راهبردي در سالن خلیج‌فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار  شد.

در اين مراسم  سردار وحيدي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي با بيان اينكه در حوزه آمايش سرزميني به منطقه كوير كمتر توجه شده است بر شناخت و بهره گيري از ظرفيت‌هاي بي‌شمار  و پيش بيني آينده‌هاي بلندمدت كوير در آمايش ملي تأكيد كرد.

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران رونمایی شد

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران در نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن‌بازار رونمایی شد.

طرح ملی آمایش دفاعی - امنیتی مناطق کویری، بیابانی و سواحل مکران با رویکرد توسعه پایدار عصر روز چهارشنبه 24/09/95 همزمان با هفته پژوهش در غرفه طرح‌های برتر پژوهشی و با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری  در نمایشگاه بین المللی تهران رونمایی شد.

در این مراسم سردار جهانگیر در خصوص این طرح توضیحاتی را ارائه نمودند

 در تاریخ 24/09/95 نشست هم­اندیشی با دعوت "میز سربازی" گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی توسط جناب آقای دکتر محمد سلطانی فر (رئیس محترم موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر و مشاور محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و با حضور جمعی از فرماندهان، مدیران، کارشناسان­ارشد، صاحب­نظران و مدعوین محترم از واحدها و     سازمان­های مختلف ستادکل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر واحدها و سازمان­های

مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن‌بازار در تاریخ 29/09/95 در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

در این مراسم از غرفه مشترک دانشگاه عالی دفاع ملی و مرکز تحقیقات راهبردی به عنوان یکی‌از غرفه‌های برتر تقدیر شد.

همچنین در این مراسم، دکتر متقی‌طلب، دبیر نمایشگاه و رئیس پارک علم‌وفناوری استان گیلان در گزارش خود به برگزاری همایش کویر اجرا دشده توسط مرکز اشاره نمود و از برگزارکنندگان این همایش تشکر نمود.

در این مراسم همچنین دکتر احمد وحیدی نیز حضور یافتند.

گزارش خبری از  همایش تخصصی دوم"اولین همایش سراسری مدیریت جهادی و امنیت ملی" با عنوان "بررسی نقش و جایگاه مدیریت جهادی در ارتقای امنیت ملی"

در ابتدای جلسه دکتر سیدضیاء­الدین قاضی­زاده­فرد دبیر همایش با ارائه گزارشی با کمک پاورپوینت، فعالیت­های انجام شده تاکنون را توضیح دادند که حاضرین از روند انجام فعالیت­های همایش آگاه شوند.

در ادامه درخواست شد تا اعضای محترم کمیته علمی بر روی بندهای دستور جلسه اعلام نظر نمایند که به شرح زیر بررسی و تصمیم­گیری شد:

آقای دکتر، بعنوان اولین سؤال، نظر خود را در مورد اهمیت بهره وری در کشور بفرمایید.

صفحه‌ها