اخبار و رویداد های مرکز

دومین همایش ملی اقتصاد دفاع توسط گروه منابع و اقتصاد دفاع مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار می شود .

زمان:دوشنبه 97/11/29

مکان : دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

برای مشاهده تیزر همایش کلیک کنید

                                                                                                                       باسمه تعالی

بدین وسیله ازطلاب معزز، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان گرامی متقاضی کسر خدمت و یا جایگزین خدمت در رشته های زیر جهت انجام فعالیت پژوهشی دعوت به عمل می‌آید تا نسبت به تکمیل کاربرگ پیوست  اقدام  و به  رایان نامه (پست الکترونیکی ) زیر ارسال نمایید

 نوع فعالیت عبارت است از: تهیه مقاله دقیق، عمیق و فشرده برای دانشنامه راهبردی که پس از پذیرش کاربرگ به هنگام مصاحبه موضوعات مور د نظر تشریع می شود.

فراخوان براي ارایه مقاله در همایش ملی
مرکز تحقیقات راهبردي دفاعی به این وسیله از صاحب نظران و پژوهشگران محترم دعوت می نماید، مقالههاي علمی پژوهشيی خيود را در - » گروه مديريت راهبردي و منابع انساني «
چارچوب موضوعهاي مشروح زیر تدوین و به دبیر خانه همایش ارسال فرمایند.اهداف و محورهاي مورد نظر جهت ارایه مقاله در این همایش به شرح زیر میباشد:

دکتر بهروز علیشیری رئیس میز اقتصاد مقاومتی  مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در همایش تخصصی " اقتصاد دفاع ، تحریم ها و دیپلماسی دفاع اقتصادی" درباره  طراحی مطلوب دیپلماسی دفاع اقتصادی و تعامل با نهاد های اقتصادی بین المللی سخنرانی نمود.

 دکتر علیشیری گفت : دیپلماسی  دفاع اقتصادی اقداماتی ازجنس  قدرت نرم در برابر قدرت سخت است که  با ابزارها یی همچون روش های مشارکتی ، تعیین دستور کارها و اقناع سازی برای کسب نتایج مورد انتظار ، اراده خود را در برابر قدرت آمرانه اعمال می کند.

دکتر محمد احدی مشاور امور راهبردی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در همایش تخصصی " اقتصاد دفاع ، تحریم ها و دیپلماسی دفاع اقتصادی"  به تبیین هم افزایی دیپلماسی دفاعی  و دیپلماسی  اقتصادی، مفاهیم و کارکردها   و نیز محور های دیپلماسی دفاعی در کشور های درحال توسعه و قدرتهای بزرگ پرداخت .

همایش تخصصی " اقتصاد دفاع ، تحریم ها و دیپلماسی دفاع اقتصادی"  با اهداف هم افزایی دفاع و اقتصاد و تبیین رابطه اقتصاد دفاع و اقتصاد مقاومتی ، توسعه و ترویج دانش و نظریه های اقتصاد دفاع ، گسترش شبکه علمی نخبگان اقتصاد و کاربست تحلیل های اقتصاد دفاع  با حضور فرماندهان ، مدیرا ن  وکارشناسان در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد .

به گزارش دبیرخانه همایش ملی اقتصاد دفاع، مهلت ارسال چکیده مقالات تا 15 آذر ماه 1396 و مهلت ارسال اصل مقالات برای دبیر خانه مزبور تا پایان دی ماه 1396 تمدید گردید

شایان ذکر است که مقالات برگزیده و دارای شرایط علمی-پژوهشی، در مجله ای علمی پژوهشی به چاپ خواهد رسید.

برای اطلاع بیشتر کلیک کنید

دفتر آینده‏پژوهی در راستای تبادل تجربیات، ارائه دستاوردهای جذاب، بررسی موانع و فرصت‏های توسعه آینده‏پژوهی و ... در نظر دارد همایشی را با عنوان: «آینده‏پژوهی در مسیر بالندگی دفاع و امنیت» در تاریخ 26 مهرماه سال جاری و با حضور سردار ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر محترم دفاع و تنی چند تن از مقامات عالیرتبه کشوری و لشگری برگزار کند.

محورهای اصلی همایش عبارتند از:

 

فراخوان برای ارائه مقاله

دعوت به همکاری علمی و تهیه مقاله علمی - پژوهشی

صفحه‌ها