اجتماعی

در تاریخ 26/01/96 نشست هم­اندیشی با دعوت "میز مدیریت دانش" گروه مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی توسط " امیر دریادار دوم بازنشسته دکتر محمّد صدری" (مشاور عالی فرماندۀ کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و رئیس سابق ادارۀ تحقیقات و جهادخودکفایی آجا) با حضور جمعی از فرماندهان، مدیران، کارشناسان­ارشد، صاحب­نظران و مدعوین محترم از واحدها و سازمان­های مختلف ستادکل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر واحدها و ساز

'No food, no medicine, no money’: Yemeni town faces mass death by starvation

بنابر اعلام سازمان ملل، پس از دو سال جنگ عربستان علیه مردم یمن، اکنون 19 میلیون یمنی، نیازمند کمک های بشردوستانه هستند. به گزارش خبرنگار بخش عربی راشاتودی، که به تازگی از منطق تحیتا در استان حدیثه یمن در ساحل دریای سرخ، بازدید کرده است، در آنجا مردم بسیاری از گرسنگی مفرط رنج می برند و چشم انتظار ارسال کمک های خارجی و یا آنچه سرنوشت برایشان رقم خواهد زد، هستند.

Iraqis are world's most generous to strangers: global survey

براساس یک نظر سنجی که از سوی مرکز نظرسنجی گالوپ برای بنیاد کمک­های خیریه (CAF) انجام شده است؛ عراقی ها با وجود اینکه بیش از ده سال است که درگیر جنگ داخلی هستند، بخشنده ترین مردم در دنیا برای کمک به دیگران هستند.

بنابراین نظر سنجی 81 درصد عراقی ها در بازه زمانی یک ماهه پیش از این که مرود پرسش قرار گیرند، به فردی که او را نمی شناخته اند، کمک کرده اند.

US gov't officially accuses Russia of political hacks

وزارت امنیت داخلی و آژانس اطلاعات ملی امریکا اعلام کردن که جامعه اطلاعاتی آمریکا اطمینان دارد، روسیه در پشت حملات اخیر هکرهایی قرار دارد که ای میل های مقامات رسمی و سازمان های آمریکایی را هک کرده اند.

بنابر این اعلامیه رسمی که به صورت مشترک از سوی این دو نهاد اطلاعاتی منتشر شده است، ای میل های اخیری که ویکی لیکس و دی سی لیکس منتشر کرده اند با روش هایی هک شده اند که از سوی روس ها مورد استفاده قرار می گیرند.

Knesset Arab Member: Netanyahu Impedes Moscow Efforts on MidEast Settlement

احمد طیبی، نماینده عرب کنست اسراییل، گفته است که نتانیاهو مخالف طرح ابتکاری روسیه برای حل مسایل اسراییل با فلسطینی ها است. روسیه خواستار میانجی گری میان او و محمود عباس، برای پیشبرد گفتگوها برای دسترسی به صلح است.

وی افزود: در حالی که محمود عباس موافقت خود را با پیشنهاد مسکو اعلام کرده است، نتانیاهو از پذیرش آن سرباز می زند. مسکو تلاش می کند که میان دو رهبر، جلسات دیدار و گفتگو برای دستیابی به صلح برقرار سازد.

Merkel ally promotes ‘German Islam’ as means to integrate refugees into liberal EU society

وزیر امور مالی آلمان، خواستار ایجاد اسلام آلمانی شد که حاوی اصول رواداری و لیبرالیسم اروپایی باشد تا از طریق آن بتوان پناهندگان مسلمان را در جامعه اروپا ادغام کرد.  

وی در مقاله ای که در روزنامه ولت آم زونتاگ نوشته است، خواستار این امر شده است. به اعتقاد وی، ورود گسترده پناهندگان در سال گذشته، آلمان را مجبور به توجه دوباره به اولویت های اجتماعی کرده است.

سردار جزایری در مصاحبه‌ای اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند برای کمک به شبه نظامیان شیعه حوثی در یمن، اقدام به اعزام مستشار نظامی به آن کشور کند.

به گزارش خبرگزاری ها به نقل از معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، تهران می‌تواند همانطور که در سوریه از نیروهای بشار اسد حمایت کرد، در یمن نیز از حوثی‌ها در برابر ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی، حمایت کند.

باراک اوباما رییس جمهور ایالات متحده که در مراسم دویست و بیست و چهارمین سالگرد تصویب قانون اساسی ایالات متحده در مرکز اسناد ملی این کشور سخن می گفت با بیان این سخن، به دفاع از سیاست های مهاجرتی این کشور پرداخت. وی افزود که کشورهای بسیاری در جهان، مهاجران را در جوامع خود می پذیرند، اما آمریکا در این میان جایگاه ویژه ای دارد. وی با اشاره به سخت گیری هایی که در گذشته در برخی مواقع در قبال مهاجران ژاپنی، ایرلندی و ایتالیایی شده است، گفت: ما نباید برخی از اشتباهات گذشته را دوباره تکرار کنیم و بلکه باید به دنبال راه حل باشیم.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در تازه ترین اظهاراتش داعش، شبه نظامیان کرد و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه را به دست داشتن در بمبگذاری های انتحاری پانزده روز پیش در آنکارا متهم کرد. او با تروریستی خواندن این حمله، آن را کار مشترک داعش، پ ک ک و سازمان اطلاعات و امنیت سوریه خواند و گفت: «سازمان تروریستی حزب اتحاد دموکراتیک در شمال سوریه هم در آن نقش داشته است. آنها با یکدیگر این حمله را طراحی کرده اند.» پیش تر یک دادگاه در ترکیه چهار نفر را به ظن دست داشتن در دو بمگذاری انتحاری آنکار که ۱۰۲ کشته و بیش از ۲۴۰ زخمی برجای گذاشت بازداشت کرد.

صفحه‌ها